OFERTA


STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA
_____________________

Próchnica jest chorobą twardych tkanek zęba takich jak szkliwo i zębina. Nieleczona prowadzi do stanów zapalnych miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Wcześnie wykryta może ulec zatrzymaniu na skutek procesów remineralizacyjnych. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Do wypełnień używamy nowoczesnych, estetycznych materiałów światłoutwardzalnych.
W naszym gabinecie przeprowadzamy zabiegi profilaktyczne( tj. lakowanie, lakierowanie zębów) oraz leczenie zębów zniszczonych w skutek próchnicy(wypełnienia, odbudowa na włóknie szklanym, licówki, rekonstrukcje), leczenie endodontyczne(leczenie kanałowe), a także leczenie dzieci.


PROTETYKA
_____________________

Celem leczenia protetycznego jest uzupełnienie brakujących zębów. Dzięki temu poprawiamy zarówno estetykę, funkcję żucia, jak i komfort życia Pacjenta. Wykonujemy protezy stałe (licówki, korony, mosty) oraz ruchome (protezy akrylowe całkowite i częściowe, protezy szkieletowe, protezy elastyczne).
Wykonujemy też prace łączone (proteza szkieletowa na zasuwach, zatrzaskach, teleskopach).


LECZENIE ENDODENTYCZNE
_____________________

Leczenie endodontyczne polega na usunięciu miazgi z kanałów korzeniowych zęba oraz wypełnieniu tych kanałów specjalnymi materiałami stosowanymi w endodoncji. Zaawansowana próchnica może spowodować zapalenie miazgi a następnie jej martwicę. Prowadzi to dalszych infekcji w tkankach, które otaczają ząb. Mogą powstawać wtedy przetoki, ropnie, nasilają się dolegliwości bólowe i tym samym dochodzi do zaburzenia funkcjonowania całego organizmu.
Pomiar długości kanałów korzeniowych wykonywany jest za pomocą elektronicznego urządzenia RAYPEX 5. Kanały opracowywane są za pomocą endomotoru EndoSmart Plus, a następnie wypełniane przy użyciu techniki kondensacji bocznej gutaperki.


STOMATOLOGIA DZIECIĘCA
_____________________

Jesteśmy nastawieni na potrzeby najmłodszych Pacjentów. Zależy nam by dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie w naszym gabinecie. Proponujemy Państwu wizyty adaptacyjne, które pozwolą na poznanie nowego miejsca, jakim jest gabinet, nowego sprzętu i przede wszystkim personelu medycznego. Przeprowadzane są one w formie zabawy połączonej z przeglądem wraz z instruktażem higieny jamy ustnej oraz ustaleniem planu leczenia.
Oferujemy także zabiegi profilaktyczne (lakierowanie zębów preparatami na bazie fluoru, lakowanie) jak również leczenie zachowawcze zębów mlecznych i stałych.


PROFILAKTYKA
_____________________

W ramach profilaktyki wykonujemy scaling ultradźwiękami (usuwanie kamienia) oraz piaskowanie (usuwanie przebarwień i osadów), fluoryzacja, lakierowanie, instruktaż higieny jamy ustnej (nauka szczotkowania i używania nici dentystycznej, dobór najlepszej szczoteczki i preparatów do codziennej higieny).


WYBIELANIE ZĘBÓW
_____________________

Wykonujemy wybielanie zębów w gabinecie przy użyciu profesjonalnych preparatów oraz lampy lub nakładki do wybielania domowego.

Copyright: Stomatolog Gdynia. Projekt i realizacja: PodisPromotion